o mnie

Cześć! ✨

Mam na imię Justyna. Miło mi gościć Cię w moich skromnych progach jogowo-podróżniczych ⛰🧘🏼‍♀️. Sporo u mnie natury, doświadczania i połączenia z nią. Lubię to, co ogrzane promieniami słońca (najbardziej zapach leśnej sosny i skrzypiący pod butami śnieg), ale również to, co pozwala mi poszerzać własne granice! Nie brakuje tego w mojej praktyce jogi, jak i w moich podróżach – najczęściej przemierzanych na szlakach z plecakiem-domem 🏕. Jestem certyfikowaną nauczycielką Hatha Yogi, a poza jogą i podróżami odnajduję się w organizacji warsztatów i wydarzeń dla najmłodszych i dorosłych odbiorców kultury 🎭.

Y O G A jest dla mnie ścieżką rozwoju poprzez doświadczanie

Praktyka do której Was zapraszam jest pełna zrozumienia i słuchania własnego ciała. Nikt nie zna lepiej swoich możliwości, niż my sami. Dlatego staram się, aby pomimo mojej propozycji na zajęciach – to wasze ciała zdecydowały, jak głęboko wejdą w daną asanę oraz jak poprowadzicie przez nie oddech. Uczymy się czuć, ale również akceptować 🤸🏼.

Pomimo tego, że joga klasyczna często kojarzona jest z praktyką, w ramach której pozostaje się w pozycjach przez długi okres, korzysta ze wszelkich pomocy i dąży do perfekcji, to u mnie skupienie kładzione jest na nieco inne aspekty. Choć korzystamy czasem z pomocy ściany 😉, to zdecydowanym wsparciem naszej praktyki jest ciało, które stanowi fundament oraz oddech, w ramach którego uczymy się szukać ulgi w asanach. Perfekcyjną (jeśli można tak powiedzieć) pozycją (dla Was) będzie natomiast ta, którą czujecie najlepiej, w której jest wam wygodnie i macie poczucie bezpieczeństwa.

Dlatego, w trakcie spotkań nie zabraknie świadomego oddechu, próby odnalezienia go w ciele, a także przejęcia nad nim kontroli i kierowania go w ten sposób, w jaki w danym momencie chcemy pracować. Zarówno świadomy oddech, jak i pranayamy (techniki oddechowe w jodze) są nierozłącznym elementem praktyki jogi 🌬.

S E N T Y M E N T Y

Powstały z potrzeby chwili i jak się potem okazało, również z potrzeby serca. Są dla mnie niesamowitą możliwością, która pozwala mi dzielić się tym, co dla mnie ważne i z czym się utożsamiam. Przekazywanie dalej tego co czuję jest piękną okazją, do dzielenia się. Dlatego poprzez Sentymenty pragnę podzielić się z Tobą docenianiem, czułością, byciem w naturze a także spokojnym wydechem ☀️.
Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się chaosem, tak naprawdę w środku jest wiele spokoju, jest też to co powoduje uśmiech na mojej twarzy. Podzielę się z Tobą nie tylko światem jogi, ale również byciem tu i teraz, oddechem na łonie natury i górskimi (a może nie tylko) wyprawami, które napełniają mnie energią na długie miesiące ⛰.

Na razie dajcie się zaprosić, a potem pozwólcie, że zabiorę Was w świat, do którego z sentymentem westchniemy w trudniejszych chwilach.